30. dubna 2019 //

“Úrovní všech prezentací jsem byl mile překvapen” říká Marcel Lázók

Minulý týden jsem vyrazil jako zástupce naší agentury do Brna na grandfinále jubilejního 10. ročníku soutěže Prezentiáda, kterou partnersky podporujeme. Abych byl upřímný, o soutěži jsem sice slyšel, ale neměl jsem jasnou představu, jak probíhá, či jaká je úroveň soutěže. A zde jsou mé postřehy.

Hned první den byl překvapením. V hlavní budově Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity bylo hned po příchodu vidět, kde se finále soutěže koná, takže nikdo nezabloudil a všude kolem byli k dispozici ochotní členové organizačního týmu.

V 9:00 už byly v aule přítomné nejlepší týmy ze středních škol, které se až na místě dozvěděly dvě nová témata, ze kterých musely do pátku vytvořit pěti až šesti minutovou prezentaci. Následně se na místo postupně začali usazovat členové poroty a týmy ze základních škol.

Po slavnostním zahájení se šlo na věc. Můj úkol, splnit mediální povinnosti a následně postnout příspěvek na Instagram, byl splněn a mohl jsem se zaposlouchat do prezentací. Neměl jsem žádná velká očekávání, avšak úrovní všech prezentací jsem byl mile překvapen.

Během prezentací základních škol již jednotlivé týmy ze středních škol tvořily své materiály na pátek. V přestávkách byl navíc k dispozici také fotokoutek, kde se mohli účastníci zvěčnit a odnést si domů fotografii na památku. Součástí byla skupinová fotka focená dronem.

Po prezentacích všech týmů došlo k nejnapínavější části. Porota se odebrala rozhodnout o umístění, a měla to opravdu složité, protože kvalita byla opravdu velká. To potvrzovala také slova přítomných pedagogů, kteří sami přiznávali, že letošní ročník je minimálně o stupeň výš.

Když porotci rozhodli, došlo na vyhlašování těch nejlepších. Na nejlepší tři týmy čekaly poháry a věcné ceny. Vítěz si, mimo jiné, odvezl drony, slevy na letenky a hlavní cenou pro vítěznou školu byl projektor s plátnem od dalšího partnera soutěže, našeho klienta, firmy Epson.

V pátek přišli na řadu středoškoláci, kteří měli necelých 24 hodin na vytvoření svých prezentací, a bylo skvělé sledovat, co za tak krátký čas dokázali. Porotci to měli snad ještě složitější než první den Prezentiády a o umístěních rozhodovaly často pouhé půlbody.

Ti nejlepší se opět mohli radovat z hodnotných cen. Já osobně jsem byl z obou dnů nadšený. Jak z organizace celé soutěže, tak hlavně z její úrovně. Všichni finalisté předvedli skvělé výkony a organizátoři dobrou práci, za což bych jim chtěl poděkovat.

Marcel Lázók
Promoteri.eu

Chci se stát promotérem – pro více informací volejte na +420 603 192 129

Získáte nabídky: neveřejné, jako první, lastminute s extra odměnami..

Názory našich hostesek a promotérů