Sales promotion nejsou jen ochutnávky. Musí vyvolat wow-efekt spojený s emocí! - Novinky

Sales promotion nejsou jen ochutnávky. Musí vyvolat wow-efekt spojený s emocí!

Lidé si již zvykli na všude přítomnou podporu prodeje (sales promotion), a pokud během prvních tří vteřin nezaznamenají, co vlastně od hostesek či promotérů při oslovení mohou získat, nechtějí se s nimi bavit. A tak firmy hledají nové marketingové techniky, které by jim pomohly dosáhnout vytyčených cílů.

V současné době firmám nestačí jen vyrábět kvalitní produkty a zpřístupnit je potenciálním zákazníkům. Spotřebitelé jsou mnohem náročnější než kdykoli předtím a velmi snadno se orientují v nabídce trhu. Pro firmy je tak stále těžší nejenom získávat nové zákazníky, ale také si udržet ty stávající.

Úspěšným stimulem zaměřeným na zvýšení prodeje je např. možnost poskytnout zákazníkům krátkodobou výhodu. Podpora prodeje totiž slouží k tomu, aby si zákazník uvědomil, proč si má daný produkt koupit právě tady a teď – musí vyvolat wow-efekt ideálně spojený s emocí. „Aktuálním a nejúčinnějším způsobem sales promotion je využití synergií mezi dobrým proškolením promotérů, motivačním systémem zaměřeným na prodej a odměnou. Tato kombinace zákazníka přesvědčí o rozhodnutí o nákupu v místě prodeje – teď nakoupíte, teď získáte. Pokud se podaří tyto proměnné spojit, prodeje jsou zaručené,“ radí Vít Krčmář, jednatel agentury Promoteri.eu.

Věrnostní systém, který funguje

Při implementaci věrnostních systémů firmy často dělají velké chyby, respektive nepřizpůsobily se požadavkům zákazníků a době. Chtějí toho často moc, nabízejí málo a používají špatnou formu. Důležité je nabídnout k členství něco hmatatelného ihned – například slevu 2 % z nákupu, chtít co nejméně údajů, aby se zákazník nezdržoval při registraci, a umět jednoduše vysvětlit všechny výhody maximálně v pěti větách. Naopak přežitkem je nutnost vydávat a poté od zákazníka vyžadovat fyzickou věrnostní či členskou kartičku. Každému by měly stačit jeden dva ověřovací údaje a pak u sebe nemusí nosit desítky kartiček.

„Naším nejlepším příkladem je retailový řetězec Electro World, který na konci minulého roku zavedl věrnostní program a nyní v něm má již desetitisíce členů, které jsme mu pomohli získat i my. Zajistil jednoduchou registraci, jasné výhody a přidanou hodnotu služeb, k jejichž čerpání nemusíte mít kartičku fyzicky u sebe. Za členství nabídl služby, které ve stejném rozsahu nikdo nenabízí, a ukázal tak svoji výhodu oproti internetovým obchodům i jiným řetězcům. Vymezil se, vytvořil si a zmapoval zákazníky a nyní z toho těží,“ dodal Vít Krčmář.

Další informace vám sdělí:


Pavel Gregor
PR / Marketing Manager
Mobil: +420 775 196 669
e-mail: pavel.gregor@promoteri.eu

Chci se stát promotérem

Chtěli by jste se stát promotérem? Toužíte po životě, který je plný akce? Neváhejte a pro více informací nám zavolejte! Získáte nabídky, které jsou neveřejné, jako první, lastminute s extra odmněmami jen pro Vás.

Sledujte nás

Sledujte nás na sociálních sítích