Proč dnes spotřebitelé chtějí nakupovat v pop-up storech - Novinky

Proč dnes spotřebitelé chtějí nakupovat v pop-up storech

Pop-up průmysl v posledních letech vzrostl o několik desítek miliard dolarů ročně. Obchody tohoto konceptu nejsou jen trendem dnešní doby. Jde o promyšlený marketingový tah, přinášející výhody zejména spotřebitelům, a ti je berou všemi deseti.

Pop-up story, respektive dočasné obchody na nečekaných místech, již řadu let fungují ve Velké Británii nebo Spojených státech amerických. Krátkodobé pronájmy maloobchodních prostor se zabydlely i u nás. V Česku dočasná maloobchodní zařízení rostou co do počtu – a to nejen v nákupních centrech, kde je lze vídat zejména v období svátků – ale nově se objevují také na dříve nemyslitelných místech. Dnes se s nimi můžeme setkat na letištích, vlakových a autobusových nádražích, v bývalých fabrikách, které nově fungují jako kulturní centra, ale i všude jinde, kde je koncentrována zvýšená aktivita lidí.

Obchodníci chtějí pomocí pop-up storů docílit toho, aby zákazníci nevnímali návštěvu obchodu jako zdlouhavý nákup, ale jako zážitek a snadné uspokojení svých potřeb. Samotní spotřebitelé, ovlivněni hektickým tempem dnešní doby, to více než vítají, protože mají možnost nakoupit zboží či služby rychle – třeba jen když procházejí kolem například do práce.

Jaké pop-up story lidé chtějí

Lidé očekávají, že pop-up nákupní možnosti budou jedinečné – stánky se budou lišit svým vzhledem, budou netradiční a nápadité. Ale především v nich zákazníci najdou zboží, které nemusí dlouho zkoumat a jejich nákup zvažovat. Jde tak například o zboží sezónního typu – květiny na jaře, fresh džusy v létě, deštníky na podzim či šály v zimě. Lidé vítají možnost „vezmi, zaplať a odejdi“ – celý nákup se odehraje do několika málo minut. Až 61 % nakupujících uvádí možnost nakupit si sezónní produkty jako hlavní důvod, proč využívají pop-up story. Kromě toho spotřebitelé také hledají:

 •          unikátní služby/produkty – 39 %;
 •          místní sortiment – 36 %;
 •          optimální ceny – 34 %;
 •          pohodlí – 33 %;
 •          zábavu a zkušenost z nakupování – 30 %.

Pop-up story fungují obdobně jako limitované edice určitého produktu – obchody jsou dočasné a dokáží vytvořit pocit jedinečného zážitku a rozruchu spojeného s jejich nápaditou přítomností. „Pro maloobchodníky může být zřízení tohoto konceptu prodejny skvělou volbou. Nejenže ve srovnání s tradičními obchody ušetří na jejich vybudování až 80 % nákladů, ale jejich pop-up story budou jasně viditelné, a tak není nutná investice do reklamy. Díky své variabilitě a flexibilitě je lze kdykoli přesunout na jiné místo, kde dosáhnou vyšších obratů. Problémem v tomto případě nejsou ani lidské zdroje, protože v nich mohou pracovat brigádníci, a ty lze najmout po celé České republice,“ vysvětluje Vít Krčmář z agentury Promoteri.eu, která se specializuje na dodávání prověřených hostesek a promotérů.

6 výhod pop-up storu pro obchodníky: 

 1.        Finanční dostupnost
 2.        Krátkodobý závazek
 3.        Snadné generování rozruchu
 4.        Testování a experimentování
 5.        Podpora spontánních nákupů
 6.        Budování a prohlubování povědomí o značce

Tento inovativní a moderní způsob obchodování zprostředkovává zážitek se značkou. Zároveň ji přináší blíže k lidem, čehož využívají zavedené značky. V ČR například Unilever, Samsung, Ugo a jiní. Pop-up store tak spotřebitelům nabízí cosi jedinečného, ať už jde o umístění, zážitek, atraktivitu či služby. 

Další informace vám sdělí:

Pavel Gregor
PR / Marketing Manager
Mobil: +420 775 196 669
e-mail: pavel.gregor@promoteri.eu

Chci se stát promotérem

Chtěli by jste se stát promotérem? Toužíte po životě, který je plný akce? Neváhejte a pro více informací nám zavolejte! Získáte nabídky, které jsou neveřejné, jako první, lastminute s extra odmněmami jen pro Vás.

Sledujte nás

Sledujte nás na sociálních sítích