Eventy jsou nejžádanější od roku 2012. Firmy na jejich pořádání přestávají šetřit - Novinky

Eventy jsou nejžádanější od roku 2012. Firmy na jejich pořádání přestávají šetřit

Trh s promotéry, hosteskami a merchandiséry zažil v loňském roce renesanci. Vypovídají o tom statistiky agentury Promoteri.eu. Ta na akce svých klientů dodala téměř 1 100 kvalifikovaných lidí. Obratově v meziročním srovnání zaznamenala růst o 24 %. Jde tak o nejlepší výsledek od roku 2012.

„Ekonomika kontinuálně několik čtvrtletí po sobě roste, nezaměstnanost klesá a trh je v tuto chvíli solventní. To jsou hlavní motory podnikání. Česká republika se po letech stagnace v řadě oborů vzpamatovala a firmy začínají investovat do svého byznysu. Díky tomu startují svůj další růst. A my jsme rádi, že jim můžeme díky netradičním způsobům podpory prodeje pomoci,“ řekl Vít Krčmář, jednatel agentury Promoteri.eu.

Podle výzkumné agentury Ipsos alokují firmy na eventy čím dál větší částky. Event marketing využilo v roce 2015 o 4 % více firem než v roce 2013. A poroste i letos. Marketéři ve firmách při pořádání eventů stále častěji sázejí na své pocity nebo předchozí zkušenosti. Avšak v minulých měsících objevili i další cestu k propagaci – promotérství a merchandising. To potvrzuje i Vít Krčmář: „V prvních dnech letošního roku jsme přijali objednávky od českých společností, které tento druh služby využijí poprvé. Celkově jsme přitom oproti lednu loňského roku zaznamenali zvýšený zájem o pořádání akcí, a proto předpokládáme, že letos na výdej do trhu s eventy půjde o několik desítek milionů více než v roce 2015.“

B2B a B2C eventy na pořadu dne

V roce 2015 hrály významnou roli eventy různého druhu. V oblasti B2B se firmy vracejí k pořádání akcí pro své zákazníky, na kterých jim představují služby a výrobky či navazují nové kontakty. Na těchto akcích se přestává šetřit a do módy jdou speciální zážitkové akce. V případě akcí pro spotřebitele jsou poptávány ty, co mají návštěvníky zaujmout a seznámit s novinkami či jim poděkovat za věrnost. „V loňském roce jsme rovněž zaznamenali velký boom spojený s akcemi připravovanými pro naše nejmenší. Eventů různého druhu označovaných jako „pohádkové lesy“ se připravilo nejvíce od doby, kdy jsme před deseti lety s pořádáním těchto akcí začínali. Nyní se hodně zprofesionalizovaly a pořadatelé lpí na kvalitě a odvedené práci,“ dodal Vít Krčmář.

Statistika promotérského trhu

Agentura Promoteri.eu jen v loňském roce uskutečnila 257 promočních akcí. Dodala na ně téměř 1 100 promotérů a hostesek. Věnovali jim přes 1 300 promodnů a počet odpracovaných hodin se zastavil na číslovce 21 246. V jeden den odbavili Promoteri.eu najednou 13 akcí. Nejvíce lidí bylo nasazeno na akci pro děti (Pohádkový les), kterou zajišťovalo 113 lidí. Nejnáročnější akcí se stala Office night, kdy bylo zapotřebí precizně naplánovat celou podobu tohoto office byznys-lifestylového festivalu a čtyři dny dopředu zkoušet scénáře. Na této akci bylo přítomno 41 hostesek a jejich koordinaci obstarávali dva tým lídři.

Statistika merchandisingu

Také merchandisingový trh si vedl nad očekávání dobře. Firmy chtějí o své zboží na prodejnách náležitě pečovat, a tím zvyšovat zisky. Mnohdy jsou však zalistované v tolika prodejnách, že je nestíhají kontrolovat. Proto si najímají specialisty, kteří o zboží pečují za ně. Jen v loňském roce Promoteri.eu uskutečnili 3 000 merchandisingových kontrol, což bylo o 70 % více než v roce 2012. Strávili na nich téměř 2 300 hodin (počítáno při 45 minutách na jednu kontrolu) a zkontrolovali přes 135 tisíc kusů zboží. Nasazeno po celé České a Slovenské republice bylo 120 merchandisérů a obsazeno bylo 95 měst. Rekordman agentury vykonal sám přes 240 kontrol.

Další informace vám sdělí:

Pavel Gregor 
PR / Marketing Manager 
Mobil: +420 775 196 669
e-mail: pavel.gregor@promoteri.eu

Chci se stát promotérem

Chtěli by jste se stát promotérem? Toužíte po životě, který je plný akce? Neváhejte a pro více informací nám zavolejte! Získáte nabídky, které jsou neveřejné, jako první, lastminute s extra odmněmami jen pro Vás.

Sledujte nás

Sledujte nás na sociálních sítích